arrow-left-light arrow-left arrow-right-light arrow-right arrow-thin-left arrow-thin-right browser-search cup heart indicator laptop layers layout-4boxes layout-sideleft mail-heart mail map-pin mixer mouse nav paintbucket pencil-ruler phone picture play video

Egoitaliano

Egoitaliano je moderní podnik střední velikosti v provincii Matera regionu Basilicata, v kterém stále nejdůležitější roli hraje ruční práce a řemeslná tradice čalounictví.

Díky tvůrčímu týmu návrhářů se zde tvoří sedací soupravy špičkového italského designu při zachování nadstandardního pohodlí.

Majitel podniku Piero Stano se rozhodl navázat na místní tradici, ovšem se záměrem exportu do západní Evropy, kde původ čalouněného nábytku Made in Italy rezonuje již po staletí. Aktuálním stylem se přiklání k principu Mies van der Rohe „méně je více“ a sedací soupravy se dnes stávají neodmyslitelnou součástí moderních interiérů.

Matera – EVROPSKÉ MĚSTO KULTURY 2019.

Vlastnosti

Materiály

Zkušení designeři, na 90 dekorů kůží, originální podnoží a prošití v barvě dle vašeho přání, nebo kombinace více dekorů kůží sladí sedací soupravu do dokonalého celku.

Relax

Pro některé modely je nabízen mechanický nebo elektronický polohovací relaxační „RLX“ systém. S kolíbkovým mechanismem s jedním nebo dvěma nezávislými motory je zajištěna dokonalá podpora nohou, zad a šíje zajišťující nepoznané pohodlí. RLXexklusiv polohování můžete otestovat v naší prodejně.

Variabilita

Pro snadnější návrh dispozice vaší nové sedací soupravy, můžete vybírat z široké nabídky rozměrových modulů různých šířek, rohových řešení, relax dílů nebo můžete u vybraných modelů integrovat rozkládací lůžko. Do výroby lze zadat i rozměrově specifické řešení dle vašeho přání.

Design

Zkušení designeři, na 90 dekorů kůží, originální podnoží a prošití v barvě dle vašeho přání, nebo kombinace více dekorů kůží sladí sedací soupravu do dokonalého celku.

Řešení na míru

Rádi pro vás připravíme půdorysný dispoziční návrh vaší nové sedací soupravy. Při plánování sedací soupravy můžete vybírat z široké nabídky rozměrových modulů různých šířek, rohových řešení, prodloužených dílů a relax polohovacích dílů nebo můžete u vybraných modelů integrovat rozkládací lůžko. Do výroby lze zadat i rozměrově specifické řešení dle vašeho přání.

Technologie

Čalounění je prováděno přírodní usní vč. kůží polobroušených a anilinových. Dále textilem a textilním mikrovláknem. Sedačky Egoitaliano jsou pohledové ve 360° - bez změny materiálů. Tzn. že na sedačce nejsou používány náhražky vybraného čalounění. Spolu s dekorativním prošitím na zádní části je sedačka Egoitaliano velice vhodnou variantu pro umístění do prostoru.

Pro většinu modelů je nabízen mechanický nebo elektronický polohovací relaxační „RLX“ systém s kolíbkovým mechanismem s podporou nohou, změnou polohy sedáku a opěradla pro dokonalou podporu zad a šíje. RLXexklusiv můžete otestovat v našem studiu.

Řada modelů také nabízí integraci rozkládacího lůžka se samostatnou cca 13cm vysokou matrací nejen pro příležitostné spaní.

Podnoží v masivu je v nabídce většinou v dekoru přírodního dubu, ořechu, ořech leštěný tmavý anebo wenge.

Ocelové podnoží v dekoru chrom, titan-chrom, kartáčovaná mosaz, barva perlová bílá RAL1013, tmavě šedá RAL 7022, tmavě hnědá RAL 8019 dále nerez broušený, leštěný a leštěný hliník.

Volba barvy podnoží, případného kontrastního prošití anebo tuhosti sedáku nemá na cenu sedačky vliv.

Rám sedaček většinou tvoří dřevěná kostra ze suchého buku, příp. dalších druhů vhodných dřevin a lehčené dřevěné konstrukční desky nebo překližky.

Následují ekologické PUR pěny různých tuhostí, nebo taštičkový pružící systém, výplň z lehčených polyesterových vláken, dakronová textilie se samozhášecí pryskyřicí, případně výplň z husího peří.

Nakonec textilní nebo kožený potah v široké nabídce barevných variant, jejichž výběru je věnována mimořádná pečlivost.

Firma Egoitaliano disponuje vlastní laboratoří pro zpracování kůží. Do přírodní kůže resp. usně, většinou z hověziny a teletiny výjimečně i koziny, je vepsána historie života zvířete i se stopami zhojených ran, vrásek a žilek a ty vytváří mapu, která podtrhuje autenticitu přírodního produktu. Na naší prodejně najdete vzorníky materiálů rozřazených do kategorií podle síly a technologických úprav kůže.

Při správném zpracování tvoří kůže ideální prodyšný elastický povrch s dlouhou životností, zajišťující komfort jak v teplých i chladných měsících, se schopností dokonale se přizpůsobit lidskému tělu.

Speciální řadou v nabídce je pak nabídka jemně broušených usní tkz. nubuk a anilinová kůže velmi přírodního charakteru s otevřeným pórem anebo např. mikrovlákno věrně imitující polobroušenou kůži.

Pokud není uvedeno jinak, potahy sedaček nejsou snímatelné.

Zakoupit nebo objednat u nás můžete dekorační polštářky Ego 45x45 nebo 60x60cm, taburety, čistící a impregnační sadu EGO, AKU adaptér pro bezdrátové ovládání RLX polohování.

Standardní termín dodání sedacích souprav Egoitaliano je 6-9týdnů. Typicky do 8týdnů od podepsání objednávky.